שם:
טל':
אימייל:
 

כורסאות – כל הטיפים וכל העצות למי שמתעניין ברכישת כורסאות ישיבה

אנשים רבים לא יכולים לחיות בלי טלוויזיה. למעשה,  הטלוויזיה היא הגורם המעסיק את רוב האנשים במשך רוב שעות הפנאי שלהם. מכשיר הטלוויזיה הפך בעשורים האחרונים גם למכשיר המלכד סביבו את כל בני הבית, גם אם אין באמת מה לראות כאשר בני הבית מעוניינים להתאסף, הם יתאספו סביב הטלוויזיה, כשמשעמם להם הם יראו מה יש לראות בטלוויזיה, כשבאים אורחים הם יראו ביחד איתם טלוויזיה.

אז מה הפלא שחדר הטלוויזיה הפך להיות החדר המושקע ביותר בבית, ובבתים מסוימים אף הדיר מחשיבותו ומגדולתו את הסלון?
 
חדר הטלוויזיה הפך להיות הסלון החדש – יש בו הכל, יש בו את הספריה הגדולה, את המזנון היפה, את הויטרינות עם כלי הכסף והקריסטל היפים לתצוגה, יש בו גם מערכת לשמיעת מוזיקה. אך חשוב מכל – יש בו טלוויזיה.
 
מכיוון שטלוויזיות מושכות אותנו לשבת מולן במשך חצי שעה לפחות (בהנחה שיש לנו משמעת עצמית ומיד אחרי הפסקה של חצי שעה אנחנו קמים לבצע את שאר המטלות שלנו) אך לרוב גם כמה שעות טובות, אנשים רבים משקיעים בכורסאות ובמערכות הישיבה בחדר הטלוויזיה. מאמר זה מיועד לכל מי שמעוניין לרכוש כורסאות לטלוויזיה או מערכת ישיבה לחדר הטלוויזיה.

מראה:

מראה הוא בדך כלל הדבר הראשון שאנשים בוחנים כאשר הם מעוניינים לרכוש כורסאות. כורסאות רחבות או כורסאות צרות, מראה מודרני עם קווים ישרים ועיצובים חלקים או אולי סגנון קלאסי רב פיתולים ועם מסגרות עץ בולטות מעבר לריפוד הרגיל? ומה יהיה צבע הריפוד? האם הוא ישתלב לתוך שאר הצבעים הודמיננטיים בחדר או שהוא יבלטו מעליהם ויהיה לרהיט הדומיננטי בחדר הטלוויזיה בעצמו? האם לרכוש כורסא בודדת או אולי לרכוש מערכת של כמה כורסאות מחוברות? האם לרכוש סט של שלוש כורסאות המורכב מכורסא בודדת, שתי כורסאות מחוברות ושלוש כורסאות מחוברות או אולי לרכוש מערכת אחת של שש כורסאות מחוברות המשתלבת בצורה מושלמת עם פינת החדר? כל אלה הם דברים שאנשים מתלבטים בהם לפני שהם מגיעים לחנות המתמחה במכירת כורסאות. אי אפשר לתת עצה אמיתית שתעזור לכם בהתלבטויות מהסוג הזה, מדובר בשיקולים שלכם ובהתאם לטעמכם, אך בנקודות הבאות נוכל לתת לכם כמה עצות.
  

נוחות:

האם הכורסא מתאימה למידות גופכם? האם כאשר אתם יושבים עליה בעודכם בחנות אתם מרגישים שאתם מסוגלים לצלול לתוכה ולהירדם בנוחות עכשיו כשחיוך מרוח על פניכם או שאתם מרגישים שהיא קשה מדי, או גבוהה מדי או אולי מלאה בבליטות לא במקומות הנכונים? אם אתם מרגישים את החיוך עולה על פניכם ואתם מרוצים ממנה אז היא בהחלט נוחה אבל איך באמת תדעו?
 
כורסאות טלוויזיה צריכות להיות מותאמות למשקלכם, לגובה שלכם ולמבנה הגוף שלכם. כמובן שאינכם צריכים לבצע מדידות גוף לפני רכישת כורסא ולא להזמין כורסאות בהזמנה מיוחדת, לכל בני האדם יש מידות ממוצעות שמתאימות, פחות או יותר, לרוב האנשים. חשוב שתשימו לב כאשר אתם מתיישבים על הכורסא בחנות כי משענת הראש לא נמוכה מדי וגורמת לראשכם ליפול אחורה ולפגוע בצווארכם ושלא תהיה גבוהה מדי וכך אתם עלולים לפגוע בגבכם. 
   

כמו כן, שימו לב שגב הכורסא אינו ישר כמו סרגל ושלא מדובר בכורסא הבנויה בזוית של 90 מעלות. כורסאות וכיסאות לא צריכים להיות בנויים בזוית של 90 מעלות אלא יותר מכך. כמו כן, כורסא נוחה היא כורסא שבגבה ישנם בליטות וקימורים. אם הבליטות והקימורים לא מותאמים לעמוד השידרה שלכם סימן שאתם או גבוהים מדי או נמוכים מדי לכורסא שאתם בודקים ושהיא לא מתאימה לכם.

חומר הגלם:

ריפוד עור או ריפוד בד?
 
ריפוד עור קל לנקות, אבל ריפוד בד לא נדבק לגוף בקיץ.
 
אם יש לכם ילדים קטנים בבית שאוהבים ללכת יחפים ואז מתיישבים עם הרגליים על הכורסאות, אולי עדיף שתשקלו ריפוד עור.