שם:
טל':
אימייל:
 

ריהוט מעץ מהגוני מלא

ריהוט עץ של רהיטי pazdesign הוא ריהוט שמועדף על מעצבי פנים רבים ועל אנשים רבים המרהטים את ביתם. היופי בריהוט מעץ הוא שהוא מעניק תחושה של חמימות, של טבע, עץ הוא חומר גלם חי ומלא בחום שמנחם את כל מי שנכנס לבית וגורם לו לחשוב שהוא אכן הגיע לבית מגורים ולא לחנות או למוזיאון.

אך ריהוט עץ הוא גם בעייתי למדי משום שהוא דורש השקעה מרובה למדי בתחזוקו. עץ הוא חומר מתכלה, ואם לא מקפידים על טיפוחו הוא מתכלה מהר. עץ הוא גם חומר גלם יקר ולכן לא מומלץ לחשוב שאם רהיט עץ מסוים ייהרס, לא תהיה בעיה להחליפו בריהוט עץ חדש אחר. עץ הוא חומר שרגיש לפגעי מזג האוויר, עלול לסבול מנזק בלתי הפיך אם הוא חשוף לשמש או למים זמן רב מדי, נוזלים צבעוניים עלולים להיספג בו להשאיר בו את חותמם, לא תמיד קל לנקות אותו וכמובן – הוא מתרחב ומתכווץ כתגובה לחום ולקור. לכן, אנשים רבים מעדיפים מלכתחילה לרכוש ריהוט מעץ מלא, או אפילו עדיף ריהוט מעץ מהגוני מלא, במקום להשקיע כל כך הרבה כסף, זמן ומאמץ על חומרים לטיפוח ריהוט עץ מאיכות נמוכה שסופו להתכלות בין כה וכה. 

מהו ריהוט מעץ מהגוני מלא?

זהו ריהוט העשוי מעץ המהגוני. עץ המהגוני נחשב לחומר גלם משובח למדי משום שמדובר בעץ טרופי קשה ועמיד שגם נוח לעבודה. משום שהוא קשה ועמיד ניתן לעצב ממנו מגוון עיצובים והוא יחזיק מעמד לאורך שנים רבות מאוד אם לא לאורך דורות, תוך הקפדה על טיפוח ברמת השקעה קלה מאוד שתבטיח את איכותו. משום שמדובר בסוג עץ שנוח מאוד לחתוך אותו, ללטש אותו ולהדביק ולהבריג אותו הוא מבוקש מאוד לעבודה. משום שלמרות יתרונותיו הרבים הוא עץ שקשה מאוד למסמר אותו, נוטים נגרים לייצר ממנו רהיטים בחתיכה אחת. אך מכל לימון יש לימונדה – רהיטים העשויים מחתיכה אחת של עץ הם רהיטים חזקים מאוד ועמידים מאוד לכל שינוי. צבעו של ריהוט מעץ מהגוני מלא נשאר בדרך כלל טבעי בהתאם לצבעו של העץ עצמו – חום אדמדם ואפילו כהה יותר, ולא צובעים עליו בצבעים אחרים.