שם:
טל':
אימייל:
 

עיצוב פינות ישיבה

פינות ישיבה – כמה עצות לגבי עיצובן ורכישתן

בכל בית יש סלון, בכל בית יש חדר טלוויזיה. מכיוון שהטלוויזיה היא דבר שואב, אנשים יושבים מולה שעות, מתעסקים בה, החיים בבית סובבים סביבה. בסלון הזה מתרכזים רוב חיי החברה של הבית, הטלוויזיה נמצאת בסלון, מערכת המוזיקה הגדולה נמצאת בסלון, כשהאורחים מגיעים הם מתיישבים בסלון. הסלון של הבית הוא מקום חברתי. ואיפה שיש אנשים ויש התגודדות חברתית. מן הידוע הוא שאנשים יעדיפו להאריך את שהותם במקום מפגש חברתי מכל סוג שהוא, במיוחד אם מדובר במפגש חברתי ביתי בקרב חברים קרובים או בקרב משפחות, אם יוכלו לעשות זאת בישיבה. אנשים מרגישים נינוחים יותר כשהם ישובים, כשהם משוחררים מהצורך להעמיס על רגליהם ועל עמוד השדרה את כל כובד משקלם – במיוחד כאשר אותם מפגשים מתנהלים בשעות הערב או לאחר יום עבודה ארוך ומפרך. לכן, אין כזה דבר שבסלון או בחדר האירוח לא תהיה פינת ישיבה.

פינות ישיבה הן פריט רכישה נפוץ ומבוקש. מדובר ברכישה יקרה למדי ולרוב גם חד-פעמית. לכן, כדי שלא תבזבזו את כספכם לריק על רכישה שאמנם בחנות נראתה לכם הגיונית וסבירה אך לאחר מכן גיליתם שהיא לא מתאימה, הבאנו לכם כמה עצות שעליכם להקדיש להן תשומת לב לפני שאתם מוציאים את כרטיס האשראי וחותמים על רכישת פינת ישיבה חדשה לביתכם.

צבעים וגוונים:

לכל אדם יש טעם שונה, לאחר שהחלטתם אם אתם מעדיפים סגנון קלאסי, אירופאי, וינטאג', אוריינטאלי, מודרני, או כל סגנון אחר, עליכם לבחור את הצבעים של פינת הישיבה. הגוון הדומיננטי של פינת הישיבה תלוי בחומר הגלם הדומיננטי שממנו עשויה פינת הישיבה. פינות ישיבה רבות עשויות משילוב של עץ ובד או מעור, לכן הצבעים הדומיננטיים של פינות ישיבה הם צבעי אדמה ברובם – אדום, חום, ירוק – אלה צבעים טבעיים ומלאי חיים. כמובן שישנן פינות ישיבה שנצבעו בצבעים מלאכותיים כמו ורוד או לבן או כל צבע אחר במהלך תהליך הייצור. ההמלצה היא לשלב בין צבעים חמים לצבעים קרים, בין גוונים בהירים לגוונים כהים – זאת אומרת שאם קירות הסלון שלכם הם בהירים, ומדובר בסלון רחב מימדים, אתם יכולים להניח בסלון פינת ישיבה כהה. רבים אוהבים את פינות הישיבה העשויות מעץ כהה משום שהן נראות כבדות יותר ומכובדות יותר אך הן לא מתאימות לסלונים או לחדרי טלוויזיה קטנים בגודלם משום שהם גורמים לאשליה שהחדר הופך לקטן עוד יותר.

  

חומר הגלם שממנו עשויה פינת הישיבה:

חומרי הגלם שמהם עשויות פינות ישיבה הם עץ, עור ובד. הריפוד עשוי או מעור או מבד. לכל אחר מסוגי הריפודים הללו יש יתרונות ויש חסרונות, שניהם מאוד איכותיים אך כל אחד מהם מתאים לאנשים אחרים ולתנאים אחרים. כך למשל, בית שמלא באנשים צעירים שאוהבים להשתולל וללכת יחפים, או בית שנוטים לאכול בו את ארוחת הצהריים מלאת הרטבים בספה בסלון, עדיף לרכוש פינת ישיבה עם ריפוד עור ולא עם ריפוד בד משום שהרבה יותר קל לנקות ריפוד עור מריפוד בד. מכיוון שרכישה של פינות ישיבה היא רכישה לא זולה בכל מקרה, אל תחפשו פתרונות זולים יחסית (שגם הם יקרים), נצלו את העובדה שאתם כבר עושים רכישה שכזו והשקיעו בה היטב. העדיפו לקנות פינות ישיבה מעץ מלא ולא מעץ פשוט.

   

תקציב:

כמו שנאמר כאן, רכישה של פינות ישיבה היא רכישה יקרה. לכן, הכינו מראש את התקציב המועדף עליכם, החליטו מראש מה אתם מעדיפים לפי העצות שקיבלתם כאן ורק אחר כך בדקו בין החנויות אחר פינת הישיבה הרצויה לכם. שימו לב לסוג חומר הגלם יותר מאשר השם של החברה המייצרת. העובדה שלחברה המייצרת את פינות הישיבה יש שם איטלקי לא בהכרח אומרת שמדובר בפינות ישיבה מאיכות טובה יותר מפינות ישיבה אחרות שנוצרו פה בארץ למשל.