שם:
טל':
אימייל:
 

 בחירת עיצוב מותאם אישית למטבח

עיצובי מטבחים שימשו מאז ומעולם השראה ללא מעט בעלי בתים בתחילת דרכם כשהם ביקרו בבתים אחרים או נקלעו לסלונים ולטרקלינים בהם משווקים מטבחים. זהו אחד החדרים המעוצבים בבית בשל כך שמשתמשים בו באריחים כמו שיש, קרמיקה, ציפויי פורמייקה, ועוד. רכיבים אלה משיגים יתרון כפול למטבח: הם גם עמידים מאד, ולא רגישים לאקלים וגם נשמרים נוצצים ובוהקים לאורך זמן ובכך מאפשרים לו להיות אחד החדרים המפוארים בבית. 
 
כיצד בוחרים את עיצוב המטבח?
 
אנו ממליצים לכם להתחיל במתווה. מתווה יכול להיקבע בשני צירים עיקריים, אשר די להיעזר באחד מהם בשביל לקבוע איך המטבח ייראה. הראשון הוא ציר העיצוב: מודרני לעומ וינטייג' (שנקרא גם קלאסי אצל חלק ממשווקי המטבחים). השני הוא ציר הסגנון: בורגני לעומת כפרי. בואו נניח שבחרתם במטבח הכפרי. זה לא אומר שהוא גם חייב להיות וינטייג'. הוא יכול להיות כפרי בסגנון מודרני. באיטליה, למשל, כולל בכפרים הכי נידחים – תוכלו למצוא ריהוט והחסנים שיהיו מאד מוכרים לכם מחיי היום יום המודרניים, כשהם נותנים הרגשה של כפר ולא של עיר.
 
כיצד מממשים את הסגנון או העיצוב אשר בחרתם עבור המטבח?
כפרי – הקפדה על ידיות פתיחה עגולות או בצורת פרבולה בוכה. הקפדה על עטיפת כל ארון או מגירה או מדף במסגרת צינור עגולה. אם יש דלת במטבח, הזמינו עבורה משקוף וידית עגולה.
בורגני – הקפדה על ידיות פתיחה מלבניות או בצורת ריבוע עם צלע בגודל אחיד. הקפדה על עטיפת כל ארון או מגירה במסגרת מלבנית או מדורגת (2 מלבני מדרגות). אם יש לכם דלת במטבח, הזמינו עבורה משקוף וידית מלבנית.
מודרני – בחרו באחד הסגנונות שלמדנו לעיל: כפרי או בורגני. בהתאם לכך, ממשו צורות רלוונטיות לפרזול ולמשקופים/פרופילים. הקפידו על צבעים לבנים וידיות כסופות-אפורות בכל מקום.
וינטייג' – בחרו באחד הסגנונות שלמדנו לעיל: כפרי או מודרני. בהתאם לכך, ממשו צורות רלוונטיות לפרזול ולמשקופים/פרופילים. הקפידו על שילוב צבע חום-עץ היכן שרק ניתן. אם המטבח יהיה בורגני, מומלץ להטמיע יותר עצים חומים כהים נוטים לאדום. אם המטבח כפרי, צבע החום בהיר-כתום יהיה עדיף.
 
מסקנות
 
הפרק הראשון בעיצוב המטבח תמיד יהיה הסגנון. אתם צריכים לשאול את עצמכם האם אתם מעוניינים במטבח כפרי עגול או בורגני ישר. רק לאחר שהבחירה הזו נעשתה, אתם יכולים לדעת האם אתם מעוניינים במטבח שהצבעים שלו חומים וכהים בסגנון עתיק, או לבנים ובהירים בסגנון חדש. לקוחות רבים עושים את הטעות של להתחיל מהצבע, ורק אחר כך לעבור לסגנון, וזה יוצר הרבה בלגאן, משום שאז חלק מהמטבח נראה מרובע וחלקו נראה עגול, וזה יוצר עיצוב עכור ולא מובן כלל.