שם:
טל':
אימייל:
 

עיצוב רהיטים– כל הטיפים והעצות למי שמתלבט בנוגע לעיצוב רהיטים בביתו

ביתו של אדם משקף את אישיותו. אדם פרוע מעצב את ביתו בסגנון פרוע, אדם שליו ורגוע שמאוד מסודר ומאורגן בחייו האישיים מעצב בצורה דומה גם את ביתו. לכן, לכל אדם יש בית המעוצב בסגנון שונה, עם רהיטים שונים ועיצוב פנים שונה.

בתוך הבית חיים גם אנשים שונים, טיפוסים שונים, קווי אישיות שונים וישנם חדרים שבהם כל השינויים האלה וכל הקטבים האלה משתלבים ביחד והופכים לסגנון חדש המשקף את כל האנשים שגרים בבית, על אופיים וסגנונם. אחד החדרים הללו הוא הסלון או חדר הטלוויזיה, אלה חדרים המקבצים בתוכם את רוב אנשי הבית וכולם אוהבים לשהות בחדרים הללו את רוב שעות הפנאי שלהם. לכן, האופן שבו מעוצב כל חדר כזה משקף חלק קטן מכל אחד שחי בבית בנפרד ואת כל כולם ביחד. לכן, כשמרהטים את החדרים הללו מחפשים אנשים עיצובים ייחודיים שיקלעו לטעמם של כמה שיותר אנשים החיים בבית, זו היא משימה לא פשוטה כלל.

להלן כמה עצות הנוגעות לעיצוב רהיטים בחדר הטלוויזיה או בסלון הבית:

שילובי צבעים:

ככלל, השילוב המומלץ הוא שבחדר עם קירות בהירים כדאי לרהט ברהיטים כהים ולהפך. כך הצבע הבהיר או הכהה הוא לא צבע שולט בצורה מוגזמת המעיקה על עיניהם של היושבים במקום. למשל, כאשר מדובר בשטיחים, כדאי מאוד לאמץ את הכלל הזה משום ששטיחים נוטים לקחת שטח די נרחב מרצפת החדר. הרעיון הוא ליצור שילוב צבעים שיביא להרמוניה של צבעים כהים ובהירים ולא להשתלטות מעיקה של גוון מסוים.

וילונות:

בחדרים עם חלונות שמהם אור השמש פורצת בעוז מומלץ בחום לשקול תליית וילונות על החלונות. וילונות, כמו תריסים, מעניקים צל ומסייעים בקירור הבית ובהענקת מנוחה לעיניים מהשמש החזקה. אך בניגוד לתריסים, לוילונות יש יתרון גדול מאוד – היתרון האסתטי. וילונות הם יפים יותר, מעוצבים יותר, מעניקים תחושת חמימות רבה יותר מאשר תריסי הפלסטיק המוכרים לכולנו.

  

תאורה וגופי תאורה:

כאשר אתם מתכננים עיצוב רהיטים, הקפידו על תכנון התאורה בחדר. חדר מואר הוא חדר שהאנשים בו שמחים יותר, רגועים יותר, זה הוא חדר ביתי יותר. אור צהוב מרגיע יותר מאור לבן, אור לבן מתאים למשרד. גם אם אתם מעוניינים בעיצוב רהיטים מודרני, עדיין מומלץ כי תעדיפו תאורה צהובה על פני לבנה. ישנן מנורות וגופי תאורה רבים מעוצבים במגוון סגנונות, החל מהקלאסי ועד למודרני. כל שתרצו ניתן למצוא בחנויות לממכר גופי חשמל הרבים כל כך בארץ.

סוג הריהוט:

איזה רהיטים אתם רוצים, אולי של החברה http://www.doronoffice.com/ ואולי של חברות אחרות? עיצוב רהיטים מתמקד דבר ראשון ולפני הכל ברהיטי העץ בסלון (קרי, המזנון, שולחן הסלון וארון הספרים) והכורסאות. לגבי הכורסאות, החליטו קודם כל מבחינה פרקטית – ריפוד עור או ריפוד בד? אם יש לכם ילדים קטנים בבית או נוער שנוטים ללכת יחפים בבית ולעלות עם רגליהם המלוכלכות על הרהיטים, או אם יש לכם חיות בית כמו חתולים או כלבים שגם הם (אלא אם כן חונכו אחרת) עולים על הרהיטים, עדיף שריפוד הכורסאות יהיה ריפוד עור. 

   

ריפוד עור הוא ריפוד שקל לנקותו משום שהלכלוך, אם מדובר בנוזל או בכתמים של אוכל, לא נספג פנימה וניתן לנקותו בקלות יחסית באמצעות סמרטוט עם מים וסבון. מצד שני, אם אין לכם את הסכנות הללו בבית, גם ריפוד בד הוא מומלץ משום שהוא נעים יותר לישיבה לתקופות ארוכות, כיף יותר להתכרבל בו, והכי חשוב – בקיץ כשמתיישבים על הכורסאות במכנסיים קצרות – הרגליים לא נדבקות לריפוד כמו שקורה עם ריפוד עור בגלל הזיעה. אחר כך תוכלו להחליט אם אתם מעדיפים ריהוט קלאסי או ריהוט בסגנון מודרני.