שם:
טל':
אימייל:
 

מזנונים – טיפים ועצות למי שמעוניין לרכוש מזנון

 כל סלון ישנו מזנון. המזנון הוא החלק המרכזי של הסלון, גם אם לא משתמשים בו באופן פעיל ובדרך קבע כפי שמשתמשים בספות, בשולחן הסלון או בטלוויזיה, המזנון הוא תמיד שם, המזנון הוא דומיננטי מבלי שתהיו מודעים לכך שהוא כזה דומיננטי. מניחים עליו את הטלוויזיה, מעמידים עליו ספרים, מכניסים לתוך ארונותיו הקטנים את מערכת שמיעת המוזיקה הגדולה, את הרמקולים של מערכת הקולנוע הביתית שלכם, את מכשיר הוידיאו ואת מכשיר הדי וי די. ישנם מזנונים עם מדפים מיוחדים לאחסון דיסקים של מוזיקה, לאחסון קופסאות של סרטי די וי די, במגירותיו אפשר להכניס כל דבר שתצטרכו בקרבת מקום – החל ממעטפות, בולים, כרטיסי ברכה נקיים המיועדים לשימוש בעתיד ובלוקים של ניירות וכלה בבקבוקי יין למקרה שיבואו אורחים. המזנון הוא כלי האחסון הטוב ביותר שקיים.

ולמה עוד הכוונה כשאומרים שהמזנון הוא דומיננטי מבלי שתהיו מודעים לכך שהוא דומיננטי?
 
הדומיננטיות של המזנון באה לידי ביטוי בכך שמדובר ברהיט הגדול ביותר בחדר הסלון ובחדר הטלוויזיה, הרהיט הגדול ביותר אם לא שווה בגודלו למערכת הישיבה. מרוב שהוא גדול כל כך, סגנונו ועיצובו ומראהו של המזנון יכריע לגבי מראהו של חדר הסלון או של חדר הטלוויזיה במלואו.
 
לכן, אם אתם עומדים לפני רכישת מזנונים, אנו ממליצים כי תקראו את העצות המובאות לכם במאמר זה.
 

מה הם הדברים שיש לקחת בחשבון כשבוחרים מזנון חדש לסלון מקרב כל המזנונים המוצעים למכירה?

מזנונים הם חלקי ריהוט שלא מחליפים לעיתים קרובות. לכן יש לשים לב לכל פרט ולהיות בטוחים במאות אחוזים שהרכישה הזאת היא טובה ומוצלחת לפני שחותמים עליה. מכיוון שמזנונים תופסים את מרכז הסלון ואת רוב השטח שבו, חשוב לשים לב לצבעי המזנון, מזנונים בהירים מתאימים הרבה יותר לחדרים קטנים יחסית מאשר מזנונים בעלי צבעים כהים – זאת מכיוון שבחדר קטן רהיטים כהים מעניקים תחושה של דומיננטיות חזקה אף יותר מהדומיננטיות שלהם בפועל. שימו לב כי גודלו של המזנון מתאים לגודל הסלון, החליטו מראש איזה דברים אתם מעוניינים לאחסן בסלון ואיזה צרכים המזנון שלכם יצטרך למלא, אם ברצונכם להסתיר את הרמקולים של מערכת הקולנוע הביתית שלכם כאשר אין בה שימוש – שימו לב שיש במזנון מספיק מקום מתאים לאחסן את הרמקולים הללו.

  
חומר הגלם

רוב רובם של המזנונים עשויים מעץ. סוג העץ שממנו יהיה עשוי המזנון יקבע את איכותו של המזנון, את עמידותו לאורך שנים, את מחירו ואת מראהו הכללי. מזנון הוא רהיט שמיועד לשאת משקל רב עליו – טלוויזיה היא לא מכשיר קל, ותוסיפו עליה גם את הממיר, מכשיר וידיאו או די וי די ואולי עוד כמה מכשירים חשמליים והעמסתם על המזנון שלכם משקל רב למדי. לכן חשוב שחומר הגלם של מזנונכם יהיה עשוי מעץ חזק – רצוי עץ מלא. עץ מלא הוא עץ שלא עבר עיבוד ולכן הרהיט שעשוי ממנו הוא חזק יותר מרהיטים העשויים מעצים מעובדים, הוא גם יציב יותר ועמיד יותר לאורך זמן. כמו כן, לכל סוג עץ יש צבע אחר – סוג העץ ישפיע על צבע המזנון, מבין המזנונים שאותם תבחנו, הקפידו לבחור מזנונים מעץ מלא בצבע הטבעי של העץ שבו אתם מעוניינים.

מחיר

מזנונים הם פריט קנייה יקר. אך באותה המידה הם גם קנייה פחות או יותר חד פעמית. מחירם של מזנונים מושפע מגורמים רבים – מזנון מעץ מלא יקר יותר ממזנונים מעץ מעובד, גם סגנון העיצוב, רמת ההשקעה והגימורים, איכות חומרי הגלם ומידת נדירותם משפיעים על מחירם של מזנונים.