שם:
טל':
אימייל:
 

דלתות פנים בעיצוב בלגי

כאשר הבית שלכם עוד נמצא בתחילת דרכו כנכס מעוצב, וטרם יצקתם לו אופי משלו – אנו ממליצים להטביע את חותמה של הדלת הבלגית בתוכו. מדוע? משום שבלאו הכי חלק גדול ממוצרי הקבע בבית שלכם הם מוצרים מזכוכית ושילוב בין צבעים ובין חומרים תמיד יוצר נוסחת עיצוב טובה, ואפילו מעוטרת למדי. כך, למשל, כשתבחרו את שולחן פינת האוכל תמיד האפשרויות שלכם יהיו בחירה בין ראש-שולחן מעץ לראש-שולחן מזכוכית: לרוב חלק זה עשוי מחומרים אלה ולא, למשל, ממתכת. דוגמה נוספת: במעקות  הבית החדשים נהוג לשלב זכוכית בחלקם התחתון. הסיבה להתרבות מוצרי הזכוכית נעוצה בהשתכללות התחום בתעשייה הביתית, המצאת מנגנוני ביטחון למניעת התפזרות שברי הזכוכית (דבקים ופלטות מתכת שקופות בתוך הזכוכית), וציפוי הזכוכית בחומרי הגנה חיצוניים. לכן, גם אם יש לכם ילדים שעשויים להשתולל בבית – זכוכית נחשבת כיום לחומר גלם בטוח לחלוטין.

האם לקנות דלת בלגית מרובת פסי מתכת או עם זגוגית יותר רציפה?

זו ללא ספק אחת הדילמות כשקונים דלתות פנים בעיצוב בלגי. בעבר היה מקובל מאד שכל דלת בלגית, בין אם היא חיצונים ובין אם היא פנימית, תכיל הרבה פסי שלדה, עם זגוגיות קטנות ביניהם. כיום, מקובל דווקא להמעיט בפסי השלדה, כלומר להציג זגוגיות גדולות. צעד זה, שהיה נחשב למהפכני בימי העבר הוא המקובל היום אבל גם כאן – ניתן תמיד למצוא דגמים עם זגוגיות קטנות יותר, כלומר עם יותר פסי שלדה לאורך ולרוחב. ההבדל בין דלתות של היום לבין אלו מן העבר – שהדלת הסטנדרטית דאז הייתה בפורמט זה וביתר שאת, ועל זגוגיות גדולות אף אחד לא חשב. אנו סבורים כי קניית דלת בלגית לחדר פנימי צריכה להיראות עם יותר מ- 2 זגוגיות ראשיות, אבל לא בשיטת העיצוב מרובת פסי-שלדה כפי שהיא נראתה בעבר. 4-6 זגוגיות זה מיצג ראוי לדלת בלגית פנימית.

צבע הזגוגית

בברירת מחדל מדובר בצבע שקוף אך ניתן, כמובן, לגוון בבחירתו. מומלץ להתייחס לבחירת הצבע של זגוגית הדלת הבלגית כבחירת צבע לקיר, לשולחן או לכל אוביקט קבוע אחר בחדר, ולהתאים אותה ביחס לצבע הפרופיל, לצבעים הנוספים בחדר ולא פחות חשוב – למבנה החדר. בחדר קטן ישלוט בדרך כלל הגוון הכהה ובחדר גדול – הגוון הבהיר.